KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12863005
*
nr 1286 3005
Eric Detthow
(1888-1952), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 62x44 cm
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 18:30:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 21:28:12
1
300 kr
2/11 19:41:06
2
400 kr
4/11 15:21:33
2
500 kr
4/11 15:34:51
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eric Detthow
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Läs mer om Eric Detthow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben eric detthow olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Eric Detthow
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Läs mer om Eric Detthow
nr 1286 3005
Eric Detthow
(1888-1952), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 62x44 cm
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 21:28:12 | 1 | 300 kr |
2/11 19:41:06 | 2 | 400 kr |
4/11 15:21:33 | 2 | 500 kr |
4/11 15:34:51 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eric Detthow
Eric Detthow, svensk mÃ¥lare född 1888, död i Stockholm 1952.Läs mer om Eric Detthow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben eric detthow olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37