KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12863005
*
nr 1286 3005
Eric Detthow
(1888-1952), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 62x44 cm
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 18:30:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 21:28:12
1
300 kr
2/11 19:41:06
2
400 kr
4/11 15:21:33
2
500 kr
4/11 15:34:51
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eric Detthow
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Läs mer om Eric Detthow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben eric detthow olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Eric Detthow
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
Läs mer om Eric Detthow
nr 1286 3005
Eric Detthow
(1888-1952), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 62x44 cm
Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 21:28:12 | 1 | 300 kr |
| 2/11 19:41:06 | 2 | 400 kr |
| 4/11 15:21:33 | 2 | 500 kr |
| 4/11 15:34:51 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eric Detthow
Eric Detthow, svensk mÃ¥lare född 1888, död i Stockholm 1952.Läs mer om Eric Detthow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben eric detthow olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



